Sadece Göcek, Sadece sailing, mükemmel servis
0 530 480 7500

Neden Yelken ?

En Güzel Haliyle Yelkenli ve Katamaranlar
En Güzel Haliyle Yelkenli ve Katamaranlar
Yelken yapmak birçok kişi için karmaşık veya ulaşılmaz görünebilir, ancak temelleri öğrenmek için hiç de zor değildir ve yelkenli yaşamı deneyimlemek isteyenlere uygun fiyatlı kurslar sunan birçok yerel kuruluş (yat kulüpleri, topluluk parkları ve özel okullar) vardır.
Yelken, sizi farklı insanlarla ve hırslarla yeni bir yöne döndürerek bakış açınızı değiştirme gücüne sahiptir.
Ayrıca boş zamanınızı nasıl ve nerede geçirdiğinize dair yeni bir bakış açısı sağlar.
İşte yelken açmayı öğrenmek ve yeni maceralar için bir rota belirlemek için en zorlayıcı nedenlerden bazıları.

Özgürlük ve Sürdürülebilirlik

Özgürlüğün Keyfini Çıkarın
Özgürlüğün Keyfini Çıkarın
Tekne gezintisi eğlencelidir, yelkencilik ise muhteşem.
Rüzgarın gücünden yararlanmak ve yelkenin uçuştuğunu hissetmek inanılmaz derecede özgürleştirici bir histir. 
İş hayatınızı unutmanın ve enerjinizi toplamanın harika bir yolu. Doğru yapıldığında yelkencilik aynı zamanda yeşil ve sürdürülebilir bir aktivitedir, böylece karbon ayak izinizi arttırmadan yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Yelkenli bir tekneyi komuta etmek gibisi yoktur. Eğlence, heyecan ve huzur bir arada.

Yaşam Tarzı ve Toplum

Çocuklar İçin En Güzel Eğlence
Çocuklar İçin En Güzel Eğlence
Yelken yapmayı öğrendikten sonra, yelkenciliğin yarattığı güçlü topluluk duygusunu fark edeceksiniz.
Kendini yaşam tarzına adamış insanlarla, bir akrabalık hissi ile yeni arkadaşlar edinebilirsin.
İster bir yat kulübüyle güçlü bağları olan bir yarışçı olun, ister ıssız demirlemeleri seven bir kruvazör olun, bir araya gelmekten, hikayeler paylaşmaktan ve birbirlerine yardım etmekten çok mutlu olacak, aynı fikirde kişiler bulmanız kaçınılmazdır.

Arkadaşlar ve Aile

Sevgi Dolu Birliktelikler
Sevgi Dolu Birliktelikler
Yoğun çalışma hayatı içerisinde, aile ve arkadaşlarla bir araya gelmek ve eğlenceli aktiviteler yapmak zor.  Gençleri telefonlarından ayırarak saatlerce veya günlerce eğlenmelerini sağlayacak fiziksel bir aktivite arıyorsanız mavi sulara yelken açmanın tam zamanı. Tekne tatili yapmanın birlikte vakit geçiren çiftlerin, ailelerin ve arkadaşların birbirlerine bağlanma eğilimini fazlasıyla desteklediği tecrübe ile ispatlanmıştır.

Seyahat ve Tarih

Birlikte Geçirilen Güzel Zamanlar
Birlikte Geçirilen Güzel Zamanlar
Yelken, dünyayı gezmek ve görmek için yeni yollar oluşturur. Yelken açmayı öğrendikten sonra, dünyanın dört bir yanındaki marinalarda tekne kiralayabilir ve sizi zorlu yollardan uzaklaştıracak su bazlı tatillerin keyfini çıkarabilirsiniz. Egzotik yerleri veya tarih dolu bölgeleri seçebilirsiniz. Size ait bir teknede; Tahiti'nin turkuaz sularında gezindiğinizi veya Yunan adaları boyunca Odysseus'un yolunu takip ettiğiniz hayal edin. Tabi ki, gerçekten kararlı olursanız, kendi yatınızı satın alabilir ve dünyayı dolaşabilirsiniz, bu da beraberinde yeni zorlukların yanı sıra başarıları da getirir.